fbpx

Nesimi Ateş | Marka Danışmanı

Marka stratejisi oluştururken rekabetin ötesine geçmek gerekir. Herhangi bir markanın yalnızca ürün ya da hizmet sağlayıcısı olmak yeterli değildir. Müşterilerle derin bir bağ kurmak lazımdır. Markanızı güçlendirmek ve rakipler karşısında avantaj elde etmek istiyorsanız bu içerikte size vereceğim tavsiyeleri mutlaka not almalısınız. Her bir önerimi dikkate alarak markanızı en güzel yerlere taşıyabilirsiniz. O halde başlayalım!

Marka Stratejisi Yaparken Müşteri Deneyimini Yeniden Ele Alın

Müşteri deneyimini her zaman satış sürecinden ziyade keyifli bir hikaye olarak ele alın. Müşterilerinizin markanızla etkileşimini eşsiz kılmak adına temas edeceğiniz tüm noktaları belirleyin. Bahsi geçen noktalarda benzersiz bir deneyim sunmanız gerektiğini de asla unutmayın. Gerisi özgün bir şekilde gelecektir.

Marka Öyküsünü Güçlendirin

Müşterileriniz, markanızın arkasındaki öyküye duygusal açıdan bağlanabilir. Markanızın kökenini, görevlerini, değerlerini ve var olma sebebini güçlü bir hikayeyle desteklemelisiniz. İlgi çeken bir marka reklamı, herkesin merak duygusunu harekete geçirir. Böylelikle markanızın gelişimine en iyi şekilde katkı sağlamış olursunuz. 

Sosyal Medya Mecralarının Gücünden Faydalanın

Sosyal medya mecralarının gücünü hiçbir zaman inkar edemeyiz. Hedef kitlenize kolaylıkla ulaşmanızın en iyi yolu her zaman sosyal medya ağlarıdır. Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, Threads ve daha fazlası. Her bir uygulama sayesinde markanızın pazarlama stratejisini oluşturmaya katkı sağlayabilirsiniz. 

Güçlü bir reklam ağının size her zaman yardımcı olacağını unutmamalısınız. Örneğin markanızla alakalı herhangi bir tanıtım içeriğini markanın Instagram profilinden paylaşıp reklam çıktığınızda sayısız kişiye ulaşabileceksiniz. Marka stratejinizi bu şekilde daha da güvenilir kılabileceksiniz.

Bonus Bilgi: Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Etkisi

Günümüzde hemen hemen her markanın sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik konularına dair detaylar içerdiğini görebiliriz. Markanızın toplum ve çevreye önemli bir etkisi olduğunu düşünüyorsanız online tabanlı sosyal sorumluluk projelerine katılabilirsiniz.

Bu adımı atmanızı önermemin asıl nedenine gelecek olursak; müşteriler topluma dokunan markalara her zaman daha büyük bir ilgi ile yaklaşır. Çünkü bu tür markalar toplumun kanayan yaralarına temas eder, sorunlara çözüm üretir. Siz de markanızın günden güne ilerlemesini, zaman geçtikçe daha büyük başarılar elde etmesini istiyorsanız doğru bir strateji izlemeli ve elbette ki planlı programlı olmalısınız.

Dilerseniz Marka Danışmanı Nedir? Ne İş Yapar? Neden Önemlidir? başlıklı içeriğimi de inceleyebilirsiniz.