fbpx

Nesimi Ateş | Marka Danışmanı

Marka Danışmanı Nedir ? Ne İş Yapar ? Neden Önemlidir ?

  • Merhaba sevgili dostlar. Ben Nesimi Ateş, marka danışmanı ünvanım ile kurucusu olduğum DN Kreatif Dijital Reklam Ajansı ve ajans dışında markalara, firmalara ve şirketlere ekibimle birlikte marka danışmanlık hizmeti vermekteyim. 

Bu hususta, sizlere bu işin tanımı, kişinin görevi ve önemi hakkında kendi bildiğim, uyguladığım ve mentörlerimden aldığım bilgiler ışığında sizlere okuyabileceğiniz bir blog yazısı yazmak istedim. İyi okumalar. 📚✍️

Marka Danışmanı Nedir ?

  • Logosu olan bir işletmenin, logoyu bulunduğu konumdan ulaşmak istediği konuma götürmesi için, stratejiler üreten, içerikler geliştiren ve yaptıran kişi olarak tanımlayabiliriz.

Marka Danışmanı olarak iş hayatına devam eden, kişilerin kendini gelişen ve değişen bu dünya düzeninde her dakika güncellemesi ve yazılım çağında, her geçen gün çıkan yeni yazılım ürünlerini keşfedebiliyor olması lazım. Yeni dünya düzeni ile birlikte bu iş bazı geleneksel kalmış stratejiler dışında geliştirilebilir, dijital ve hatta sanal formasyonlar ile mümkündür.

Bir marka danışmanı, markanın sadece dijital anlamda değil, çok yönlü olarak yönetebiliyor olması gerekmektedir. Başarı baktığınızda bir takım işidir ve marka olmak isteyen şirketlerinde, gerek çalışanlarından, gerekse dijitalde ve fiziki konumda yansıtacağı bakış açısı oldukça önemlidir ve bu stratejik çalışma marka danışmanı tarafından hazırlanır. Bu hususta takım çalışması demişken, marka danışmanıda kendisine bu noktada yardımcı olabilecek yöneticilerle çok yönlü bir çalışma sistemi ile firmanın tüm marka olma aksiyonlarında aktif rol almaktadır.

Ne İş Yapar ?

  • Marka danışmanları, markaların gerek dijital anlamda, gerekse kurumsal anlamda gideceği yol haritasını doğru belirlerken tüm reklam stratejilerini uyarlayarak bu noktada partnerleri ile bir çalışma yürütmektedirler. 

Dijitalleşen ve hatta son dönemlerde hızlı bir şekilde hayatımıza giren ‘’Metaverse’’ kavramı ile sanallaşan dünyamızda, marka olabilmek için çağın stratejileri ile aksiyon planı belirmek gerekmektedir.

Kurucusu olduğum DN Kreatif Dijital Reklam Ajansı ile geliştirmiş olduğumuz çok değerli ürünümüz ‘’ SHPR Marka Stratejisi’’ ile daha önce tanışmadıysanız, tanışmanızda fayda var. Açacak olursak ‘’SWOT Analizi, Hedef Kitle, Problem ve Remarketing’’ dörtlüsünün bir araya gelerek, gerekli çalışmaların doğru zamanda, yeterli zamanla yapılması durumunda firmanız için ortaya çıkacak olan yol haritası ile sizde iş süreçlerinizde, planlanan bütçenize göre kendi markanız için bir marka danışmanlık sürecini ilk etapta götürebilirsiniz. Sizin için hazırlamış olduğum ücretsiz e-kitabı indirebilir, dilerseniz siz uygulayabilir, dilerseniz de benimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir marka danışmanı için olmazsa olmaz, iş çözümlerinden biri olan bu ürün ile bugün firmalarımızın yol haritasını belirliyoruz ve aksiyon planımızı o doğrultuda inşa ediyoruz.

Neden Önemlidir ?

  • Hepimizin 24 saatinin olduğu bir dünya gerçeğinde siz 24 saatinizi nasıl değerlendiriyorsunuz ? Hayat’ta ki en önemli sermayemizin ‘’Zaman Sermayesi’’ olduğunu çok iyi biliyoruz. Günlük hayatta, iş hayatınızda uzmanlık alanınız ile ilgilenme ve o uzmanlık alanının stratejileri ile ilgilenmeniz sizin işinizde rakiplerinizden çok daha fazla önde olmanızı sağlar. Bu doğru bilgi ışında, siz kendi uzmanlığınızı geliştirirken bir başkasının zamanını kiralayabilirsiniz. Bu noktada size kaynak olabilecek ve gerçekten işinizi geliştirebilecek marka danışmanı bulma konusunda problem yaşama durumunda, benden ücretsiz olarak destek alabileceğinizi bilmenizi isterim. Ayrıca bir logonun yukarıda yazılarımda belirttiğim gibi bulunduğu konumdan, ulaşmak istediği konuma gidebilmesi için bu işi bilen, bu iş üzerine eğitimleri ve referansları olan marka danışmanı ile çalışmanız size zaman kazandıracağı yetmiyor gibi, firmanızıda çok yönlü geliştirecektir.

Bu yazımıda okuyarak, değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Hafta da en az 2 blog yazısı ile web sayfamda sizler için içerikler hazırlamayı planlıyorum. 

Bana web sayfam üzerinden veya mail adresim üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımdanda aktif olarak iş hayatımla ilgili referanslar ve içerikler üretiyorum. Bir sonra ki blog yazımda görüşene dek şimdilik hoşçakalan.

Kendine iyi bak güzel insan.

Daha gidecek çok #yolumuzvar