fbpx

Nesimi Ateş – Dijital Pazarlama Uzmanı

Web Sitenizin Önemi

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

İnternet artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Peki, internet sadece eğlence amacıyla kullanılıyor tabii ki hayır! Özellikle son dönemde yaşadığımız pandemi ile birlikte internetin en temel ihtiyaçlarımıza ulaşmak için bile kullanıldığını gördük. Kullanıcıların bu hizmet ve ürünlere ulaşmasının yolu ise Web Siteleri!

Web sitesi internette ortamında ki arayüzlerdir. Bu nedenle internete ulaşımın aracı olan web siteler büyük önem taşımaktadır. Kullanıcılar web siteniz aracılığıyla ürün, hizmet ve şirketiniz hakkında detaylı bilgiye kolayca ulaşabilmektedirler. Böylece iyi tasarlanmış bir web sitesi sayesinde şirket ve markanız güçlü, tecrübeli ve güvenilir görünür, ziyaretçilerin ürünlerinizden yararlanmak için de sizinle doğrudan iletişime geçmelerini sağlar.

Günümüzde milyarlarca kullanıcısı olan dijital dünyada pek çok firmanın yer alması bir rekabet ortamı oluşturmaktadır. Bu ortamda sunulan ürün ve hizmetleri kullanıcılara ulaştırabilmek için kendilerini en iyi şekilde yansıtmak zorundadırlar. Bu da web sitelerinin marka değerlerinin gün geçtikçe artmasına neden olmaktadır. Marka değeri artan web sitelerinin tasarımı da bu duruma paralel olarak değer kazanmaktadır.

 

Web siteniz eski görünmesin!

Müşterileriniz üzerinde olumlu ve ya olumsuz bir etki yaratmanız web sitenize baktıkları birkaç saniye içinde gerçekleşir. Web sitenizin tasarımının iyi olması, kaliteli ve doğru içerikler sunması mevcut ve potansiyel müşterinizin gözünde ki değerinizi arttıracaktır. Her gün onlarca web sitesi gezen kullanıcıların gözüne çarpmalı ve akıllarında kalmalısınız. Son yapılan çalışmalar gösteriyor ki kullanıcılar en güncel ve en yeni tasarımları tercih ediyorlar!  Rakiplerinizin arasından sıyrılmak için eski moda tasarımlardan kurtularak en yeni, şık ve sade ayrıca mobil uygulamalar ile uyumlu tasarımları tercih etmeniz gerekmektedir.

 

Mobil Uyumluluk!

Artık internet kullanıcılarının erişimlerini çoğunlukla mobil cihazlar yardımıyla yaptıklarını biliyoruz. Ayrıca müşterilerinizin de sitenize en çok hangi araçları kullanarak ulaştığınızı bilmeniz mümkün. Sitenizin mobil uyumluluğu bu aşamada ciddi önem kazanıyor. Mobilden ulaşılamayan ya da mobil uyumluluğu olmadığı için kullanıcıya web sitenizi rahatlıkla gezme imkanı vermeyen siteler potansiyel müşterilerinizde olumsuz etki bırakacaktır. Bu da müşterilerinizin size ve yaptığınız işe güvenini azaltacak ve müşterinizi uzaklaştıracaktır.

 

Online Müşteri Temsilcisi!

Web siteniz sizin online müşteri temsilcinizdir! İyi hizmet veremeyen bir müşteri temsilcisi hem müşterilerinizi ulaştıracak hem de potansiyel müşterileri çekmenizi önleyecektir. İyi bir müşteri temsilcisi müşterinin sorununu anlamalı, cevap verebilmeli ve misafirperver olmalıdır.

Web sitenizi işinizin dijital yüzü olarak düşünürseniz önemini daha iyi anlayabilirsiniz. Mağazaya giren birini etkilemek için gösterilen güler yüz ve samimiyet web siteniz için de geçerlidir. İyi tasarlanmış, güncel, aydınlık ve modern bir site tasarımı ziyaretçilerinizi karşılayan samimi bir yüze eşdeğer olacaktır.

 

Tutarlılık ve Güven!

Ziyaretçiler eksik ve eski bilgiler yer alan kötü tasarlanmış bir siteye girdiklerinde o firmaya ve vereceği hizmete güvenmemektedirler. Hatta firmayı şüpheli bile bulabilirler. Bunun sonucunda başka bir firma bulmaya yönelirler. Profesyonel bir tasarım ise işinize verdiğiniz değeri gösterdiğinden müşterilerinizi daha fazla kontrole itmeden size güvenmelerini sağlar. Bu güven sayesinde sitenizde daha uzun süre vakit geçiren kullanıcıların ise müşteriniz olma olasılığı çok daha fazladır.

Web sitenizde her sayfada aynı temayı kullanmak ve verdiğiniz bilgiler arasında farklılık olmaması tutarlılık sağlar. Tutarsız bir site profesyonel bir görüntü oluşturmayacaktır. Müşteriniz bu durumda kafa karışıklığına düşebilirler ve marka değerinizi göremeden sizden uzaklaşırlar. Bunu önlemek için sitenizde kullandığınız tema, stil ve yazı düzenleri bile sizin marka değerinizi artırarak müşterilerinizde iyi bir ilk izlenim bırakmanızı sağlayacaktır.

İstediğiniz Sonucu Alamıyor Musunuz?

Vermiş olduğunuz reklamlardan tam olarak istediğiniz sonucu alamıyor musunuz? Dijital Pazarlama çalışmalarınızı bir bütün olarak ele alıp markanızın hak ettiği değeri kazanması için birlikte çalışabiliriz.

Nesimi Ateş Kimdir?

1993 Gaziantep doğumluyum. DN Kreatif Dijital Reklam Ajansının kurucusuyum. Yaklaşık 4 yıldır, aktif olarak dijital iletişim & dijital pazarlama sektörünün içerisindeyim.
Özellikle 2017 yılı itibariyle Dijitaldeki gelişim ilgimi çekmeye başladı.

SON YAZILAR

Nesimi Ateş

Nesimi Ateş

Dijital Pazarlama Uzmanı

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsin!
👋 Merhaba, sana nasıl yardımcı olabilirim?