fbpx

Nesimi Ateş – Dijital Pazarlama Uzmanı

Amerikalı Teknoloji Devleri Büyümeye Devam Ediyor!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Apple, Amazon, Facebook, Alphabet ve Twitter’ın yılın üçüncü çeyreğine ilişkin bilançoları açıklandı.

Apple, şirketin gelirinin, bu yılın temmuz-eylül döneminin geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 1 arttığını belirtti. Geçen yılın aynı dönemine kıyasla Apple’ın akıllı telefon satışları azaldı, tablet ve bilgisayar satışları ise arttı.
Amerikalı e-ticaret devi Amazon’un satışları üçüncü çeyrekte de artmaya devam etti. Şirketten yapılan açıklamaya göre satışlar geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 37 arttı.
Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitelerinden olan Facebook da bu yılın üçüncü çeyreğinde gelirini ve karını arttıranlardan oldu. Açıklamaya göre şirketin karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artış gösterdi. Bu dönemde Facebook’un aktif kullanıcı sayısında da artış oldu.
Google’ın ana kuruluşu Alphabet de yılın ikinci çeyreğinde yaşanan düşüşün ardından üçüncü çeyrekte gelirini yüzde 14 artırdı. Alphabet’in net karı ise bu dönemde geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 59,1 artışla 11,2 milyar dolara yükseldi.

İstediğiniz Sonucu Alamıyor Musunuz?

Vermiş olduğunuz reklamlardan tam olarak istediğiniz sonucu alamıyor musunuz? Dijital Pazarlama çalışmalarınızı bir bütün olarak ele alıp markanızın hak ettiği değeri kazanması için birlikte çalışabiliriz.

Nesimi Ateş Kimdir?

1993 Gaziantep doğumluyum. DN Kreatif Dijital Reklam Ajansının kurucusuyum. Yaklaşık 4 yıldır, aktif olarak dijital iletişim & dijital pazarlama sektörünün içerisindeyim.
Özellikle 2017 yılı itibariyle Dijitaldeki gelişim ilgimi çekmeye başladı.

SON YAZILAR

Nesimi Ateş

Nesimi Ateş

Dijital Pazarlama Uzmanı

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsin!
👋 Merhaba, sana nasıl yardımcı olabilirim?